Реабілітація після травм

%d1%80%d0%b5%d0%b0%d0%b1%d1%96%d0%bb%d1%96%d1%82%d0%b0%d1%86%d1%96%d1%8f-%d0%bf%d1%96%d1%81%d0%bb%d1%8f-%d1%82%d1%80%d0%b0%d0%b2%d0%bc

Будь – яка реабілітація, спрямована на відновлення та формування у постраждалої людини , навичок самообслуговування та адаптації до навколишнього середовища. Термін та методи реабілітації, підбираються до пошкоджень індивідуально.

Травми хребта, спинного мозку та черепно – мозкові пошкодження.

Внаслідок травм спинного мозку, хребта та черепно – мозкових пошкоджень, виникає втрата чутливості нижче місця ураження, також порушується рухова функція кінцівок. Медичним терміном – парез, або плегія.

Може виникнути парез однієї кінцівки, може обох. Парапарезом нижніх кінцівок називають зниження м’язової сили в них. Відсутність рухів в нижніх кінцівках – нижня параплегія.

Зниження м’язової сили в верхніх і нижніх кінцівках після травм – тетрапарез.

Відсутність активних рухів в верхніх і нижніх кінцівках розцінюється як тетраплегія (виникає при ушкодженні шийного відділу хребта).

Зниження м’язової сили в одній половині тіла – геміпарез. Відсутність активних рухів в одній половині тіла – геміплегія. Геміпарез та геміплегія виникає при пошкодження головного мозку ( в тому числі черепно-мозкових травм).

Пошкодження спинного мозку буває:

  •  частковий;
  •  повний.

Його вид залежить від того, яка частина спинного мозку зазнала уражень.

Симптоми, які можуть виникнути при ураженні спинного мозку та черепно- мозкових травм.

  •  біль або печія, які виникають внаслідок уражень нервових волокон у спинному мозку;
  •  зниження рухової активності або її втрата;
  •  зниження або втрата чутливості (в тому числі знижується відчуття температури і дотику);
  •  зниження сексуальної функції;
  •  порушення функції тазових органів.

Реабілітація після травм хребта, спинного мозку та черепно – мозкових пошкоджень

Реабілітація після травм хребта, спинного мозку та черепно-мозкових травм повинна розпочинатись у відділенні реанімації та інтенсивної терапії, для того що запобігти виникненню пролежнів та контрактур в паралізованих кінцівках.

Внаслідок травматичного ураження спинного мозку та черепно-мозкових травм дуже швидко виникає різке підвищення м’язового тонусу в хворих кінцівках.

Надзвичайно важлива правильна укладка хворого в ліжку з перших днів.

Підвищення м’язового тонусу сприяє виникненню контрактур в суглобах.

Реабілітація в українсько – польському центрі реабілітації «Вотум»

В українсько-польському центрі реабілітації «Вотум», що знаходиться в Івано – Франківську, надається кваліфікована професійна допомога за європейськими методиками.

Найбільш широко застосовується метод реабілітації PNF, що визнаний найбільш дієвим методом в цілому світі. Працівники Івано-Франківського центру проходили стажування в м. Краків у польському центрі функціональної реабілітації «VOTUM», де переймали досвід надання допомоги хворим від польських колег.

Реабілітація хворих з пошкодженням спинного мозку включає в себе медикаментозне лікування, яке надається в реабілітаційному центрі в маніпуляційному кабінеті та функціональну реабілітацію, яка здійснюється реабілітологами (фізичними терапевтами) для забезпечення збільшення об’єму рухів в хворих кінцівках та м’язової сили в них, запобігання утворенню контрактур в кінцівках (та зменшенні контрактур при їх наявності).

Метод європейської методики PNF, що застосовується в українсько-польському центрі реабілітації «Вотум» , спрямований на недопущення підвищення м’язового тонусу в хворих кінцівках, що є дуже важливим для боротьби зі спастикою.

У центрі функціонує фізіотерапевтичний кабінет. Дуже широко в реабілітації після травм, використовують терапії:

  •  ультразвукову;
  •  магнітну;
  •  лазерну.

Ультразвукова терапія

Ультразвук, забезпечує виражену знеболюючу дію, спазмолітичну, поліпшує нервову трофіку, стимулює кровопостачання та лімфообіг, покращує регенеративні процеси та має загальноукріплюючу дію.

Магнітотерапія

Має судиннорозширюючу дію, гіпотензимний, гіпокоагуляційний , катаболічний ефект.

Лазеротерапія

Стимулює ріст хрящової тканини, сприяє відкриттю пор в судинах, які кровопостачають хрящ, що дуже важливо при травмах хребта.

Українсько-польський центр реабілітації «Вотум» забезпечує обслуговування пацієнтів на дому, при неможливості їх транспортування, звертайтеся за телефонами (050) 346 36 86, (0342) 75 00 80