Реабілітація в педіатрії має свою специфіку в силу особливостей дитячого організму, що розвивається. Наслідки захворювань чи травм, дефекти інтелектуального чи фізичного розвитку порушують адаптивні здатності дитячого організму. Відновлення здоров’я дитини в усіх аспектах, в тому числі і функціональному, є надзвичайно важливим для суспільства в цілому, адже саме діти є нашим майбутнім.
Реабілітація в педіатрії – чітко окреслений етап у системі дитячої охорони здоров’я. Починається він з моменту виникнення захворювання, травми або дефекту розвитку і закінчується відновленням фізичного, психічного і соціального благополуччя або стійкої компенсації патологічних відхилень морфологічного або функціонального характеру.

Мета реабілітації в педіатрії – не тільки повернути дитині здоров’я, але і розвинути її фізичні і психічні функції до оптимального рівня.
Найчастішими порушеннями в дитячому віці є порушення постави та дефекти стоп, які істотно впливають на подальший розвиток фізичного стану дитини.

Причинами порушення постави у дитини є:
– слабкий розвиток або недорозвинення м`язів тулуба;
– м’язи, які утримують хребет у правильному положенні розвиваються асиметрично;
– як наслідок перенесеної хвороби (рахіт), в результаті якої відбувається зміна форми грудної клітки;
– відсутність правильного режиму у дитини;
– меблі, які не відповідають зросту дитини (особливо шкільного віку);
– робочий стіл погано освітлений;
– одяг, не підібраний за розміром (наприклад, надто мале взуття впливає на розвиток деформації стоп; тісний одяг, що здавлює грудну клітку впливає на розвиток деформації її форми).

Як наслідок невчасно наданої кваліфікованої допомоги при порушенні постави у дітей може розвиватись сколіоз.
Сколіоз – це захворювання опорно-рухового апарата, що характеризується викривленням хребта у фронтальній (боковій) площині з розворотом хребців (торсія) навколо своєї вертикальної осі, що веде до функціональних порушень у роботі органів грудної клітки, а також до косметичних дефектів.
Найгіршими наслідками порушення постави та сколіозу є деформація внутрішніх органів, що істотно впливає на роботу серцево-судинної та дихальної систем.
Дуже важливо вчасно звернутись до фахівця, який допоможе вашій дитині повернути фізичний комфорт та легкість під час щоденної активності.
Наші фахівці допоможуть вашій дитині повернути легкість руху за допомогою індивідуальної програми фізичної реабілітації, яка включатиме лікувальний масаж, комплекс вправ на розвиток сили м`язів тулуба та гнучкості саме для вашої дитини. Також наші фізичні терапевти надають консультативні послуги та розробляють домашню програму терапії.